Upravit stránku

Mezoterapie je minimálně invazivní postup, při kterém se léčivé roztoky aplikují mikroinjekcemi do střední až horní vrstvy kůže.  Při mezoterapeutickém ošetření jsou aplikovány účinné látky mikroinjekcemi do střední až horní vrstvy kůže. Používají se různé typy účinných látek, které jsou aplikovány nejčastěji do pokožky obličeje, krku, dekoltu a hřbetu rukou nebo do problematických partií stehen, boků, hýždí nebo břicha. Ošetření se provádí sérií vpichů velmi tenkou jehličkou. Pro lepší komfort se může použít lokální znecitlivující krém.

Účinek: Efektivní mezoterapeutická léčba vede ke zlepšení funkcí kůže a pokožky, podporuje tvorbu kolagenu a nových buněk, které kůži vypnou a vyrovnají jemné vrásky.  Dodává pleti mladistvý a svěží vzhled. V poslední době se v zahraničí využívá častěji i k omlazení kůže celého těla- záda, paže. Často je využívána k léčbě celulitidy a lokálnímu odbourávání tuku. Průměrný počet komplexního mezoterapeutického vyšetření je 4 sezení.

Možné reakce: ošetřované místo může být bezprostředně po zákroku zarudlé, místy se mohou tvořit modřinky, které následně vymizí.

Zhubněte s radostí a bez námahy

K odbouvání tuků se používá směs preparátů, sloužící ke zvýšení venozního a lymfatického toku. Ve vrstvě podkožního tuku naruší pruhy pojivové tkáně a rozpouští usazený tuk, zjemní povrch kůže, pomáhá ke zmenšení tukové vrstvy a zmírnění nepravidelností a vkleslin kůže v dané oblasti. Mikroinjekce jsou aplikovány do svrchní vrstvy podkožního tuku. Ideální je kombinace mezoterapie a lymfatické masáže.

K Mezoterapii u nás na klinice Dermaestetik používáme, nové preparáty určené k mezoterapii od španělské firmy Aesthetic Dermal (přípravky jsou vyvinuty na základě vědeckého vývoje a výzkumu ve vlastní laboratoři, jsou složeny z nejčistších a nejefektivnějších přísad).

Obecné doporučení aplikace - 1x týdně , celkem 4 ošetření

 • RRS Hyalift 75  5ml - nezasíťovaný kyselina hyaluronová, hydratace obličeje, dekoltu, hřbety rukou
 • RRS HA Tensor lift  5ml - nezasíťovaná kyselina hyaluronová, aminokysliny, antioxidanty, stopové prvkyy, k vypnutí obličeje / dolní část obličeje/
 • RRS HA Relax 3ml - nezasíťovaná kyselina hyaluoronová, oligopeptidy, relaxuje pokožku, částečně nahrazuje botulotoxin, horní třetina obličeje
 • RRS HA Eyes - nezasíťovaná kyselina hyaluronová, flavonoidy, saponiny, peptidy, křemík, odstraňuje otoky pod očima
 • RRS HA Strimatrix - nezasíťovaná kyselina hyaluronová s růstovými faktory, aminokyselinami, vitamíny k léčbě strií
 • RRS HA Celutrix - nezasíťovaná kyselina hyaulorová s lipolytickými enzymy, saponiny k léčbě celulitidy
 • RRS Silisorg - organický křemík ve spojení s resveratrolem, aplikuje se do ochablé pokožky těla- paže, lokty, záda
 • RRS HA Silisorg - nezasíťovaná kyselina hyaluronová ve spojení s organickým křemíkem a resveratrolem- k aplikaci na vrásky dekoltu
 • XL hair - nezasíťovaná kyselina hyaluronová s vitammíny aminokyslinami, antioxidanty, pro růst hustných vlasů

Další preparáty:

 • Redensity I. - nezasíťovaná  kyselina. hyaluronová  a antioxydanty- vrásky na krku a v dekoltu, kolem očí
 • Restylan vital - speciální pero- aplikuje přesné množství jemně zasíťované kyseliny hyaluronové do požadované lokality- čelo, nad horní ret, dekoltu, celý obličej, výdrž až 1 rok
 • Dermaheal HSR - mezoterapeutický koktejl, který dodá vaší pokožce 58 aktivních látek včetně kyseliny hyaluronové. Po aplikaci je pokožka revitalizovaná, hydratovaná, dochází k redukci jemných vrásek a jizviček po akné. Tento výrobek obsahuje opravdu nejobsáhlejší složení na současném trhu.
 • Dermahela LL - fosfatidylcholin a l-karnitin určený k injekční lipolýze
 • STem C serum - obsahuje výtažek z kmenových buněk. Dokážou vytvářet nové kožní buňky a tak vyplňují již existující jemné vrásky. Zároveň předchází vzniku nových vrásek. Dodá vaší pleti pružnost díky obsaženým růstovým faktorům, které vyvolávají syntézu kolagenu, elastinu a jiným ECM (extracelulární matrix – mezibuněční prostor).

Na co se často ptáte

Je zákrok bolestivý?

"Jedná se o témeř nebolestivý zákrok, znecitlivění ve většině případů není nutné. U extrémně ciltivých jedinců je možné použít znecitlivující mast."

MUDr. Martina Hamadová


Jak se mezoterapie provádí?

"Lékař aplikuje velmi tenkými jehličkami léčebný roztok do předem určených míst. Jehliček se obvykle používá víc, protože dochází k jejich ztupení a bolestivost zákroku by se zvyšovala."

MUDr. Martina Hamadová


Jsou po mezoterapii nějaká omezení?

"Bezprostředně po ošetření a následujících několik dnů je třeba se vyvarovat slunění a  používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Rekonvalescence závisí na rozsahu zákroku a stavu vaší pokožky. Nejsou však nutná žádná další omezení. Asi po dvou hodinách od zákroku se budete schopni vrátit ke svým obvyklým aktivitám nebo do zaměstnání. Po injekční lipolýze je třeba pít nejméně 2L tekutin denně a dodržovat redukční dietu, která nutí tělo, aby odbourávalo tuk v oblasti, kde byla provedena mezoterapie, týden po ošetření je možno opatrně začít sportovat."

MUDr. Martina Hamadová


Jak dlouho přetrvá efekt mezoterapie?

"Protože účinek léčebných roztoků nastupuje ihned, je možno vidět výsledky již po prvním ošetření. Nicméně efekt je dočasný a ošetření je třeba podstoupit opakovaně. Pro omlazení kůže je doporučováno provést první dvě aplikace po 14 dnech a třetí aplikaci za měsíc. Pro udržení efektu je doporučeno zopakovat ošetření jedenkrát ročně."

MUDr. Martina Hamadová


Nahoru