Upravit stránku

V mladém věku jsou po skončení činnosti mimického svalu veškeré nerovnosti vyhlazeny, ale s rostoucím věkem dochází k úbytku elastických vláken v kůži. Nerovnosti se kvůli tomu stávají stálými, postupně se zvětšují a  prohlubují. Tím v obličeji vznikají mimické vrásky, které jsou výsledkem pohybu obličejových svalů. Jsou to vrásky na čele, mezi obočím a při zevních očních koutcích.

Aplikace botulotoxinu slouží k účinnému řešení, ale i k prevenci rozvoje mimických vrásek. Botulotoxin se vpraví tenkou jehličkou přímo do ošetřovaného místa, kde aktivně působí. Ošetření je proto časově nenáročné  a není potřeba žádná rekonvalescence. Výsledkem je rychlé a spolehlivé omlazení obličeje. Aplikace botulotoxinu je navíc 
efektivně využívána k léčbě nadměrného pocení.

  • Před zákrokem
  • Po zákroku
  • Aplikace botulotoxinu

Časté dotazy na aplikaci botulotoxinu

Co je botulotoxin?

„Botulotoxin je purifikovaný protein, který po aplikaci do mimického svalu  blokuje vedení vzruchu mezi daným svalem a nervem, a tím vypne daný sval z funkce. Sval není schopen kontrakce a kůže nad ním se nekrčí. Individuálně pak dojde k úplnému vyhlazení vrásky  nebo k jejímu výraznému zlepšení (o tom rozhoduje věk pacienta, dlouhodobost vrásky, množství aplikované látky). Zákrok se provádí několika vpichy velmi tenkou jehličkou. Nejčastěji ošetřované lokality kam se botulotoxin aplikuje: nad kořenem nosu, okolí očí, na čele.”

MUDr. Martina Hamadová


Jak dlouho trvá efekt botulotoxinu?

„Efekt se projeví do 3-14 dnů, jeho trvání je individuální – po první aplikaci 3-6 měsíců. Pokud se terapie neopakuje, stav se nezhorší, naopak. Svaly vždy z nečinnosti slábnou. Opakovaná aplikace stejné dávky většinou prodlouží čas potřebný k další aplikaci.”

MUDr. Martina Hamadová


Jak vypadá ošetřená cévní nebo pigmentová léze po zákroku?

"Ošetřené místo bude po zákroku mírně zarudlé, zarudnutí by však mělo vymizet během několika minut až hodin. Pigmentové léze  přechodně ztmavnou, někdy se utvoří drobné stroupky, které se brzy odloupnou. Po tomto ošetření nedochází k tvorbě jizev."

MUDr. Martina Hamadová


Je zákrok bolestivý?

Bolestivost je minimální. Není třeba lokální anestezie.”

MUDr. Martina Hamadová


Nahoru