Upravit stránku

Mezoterapie je postup, při kterém se do pokožky a do střední vrstvy kůže - škáry vpravují látky, které zlepšují estetický vzhled kůže. V případě dermarollerové mezoterapie se místo injekční jehly využívá váleček pokrytý stovkami mikrojehliček z ušlechtilé oceli. Přirozeným podnícením tvorby kolagenu a nových buněk se vypne kůže a vyrovnají se i středně hluboké vrásky či jizvičky.

Obecně se doporučují  kúry 4 až 6 sezení dle typu lokality a problému 1x týdně. Poté by měla následovat přestávka v rozpětí 3 až 9 měsíců.
MUDr. Martina Hamadová

Co vás jistě o dermarolleru zajímá

Dermaroller mechanicky mikrotraumatizuje kůži a v následném procesu hojení aktivuje fibroblasty s následnou novotvorbou kolagenu, dochází k proliferaci endotelu (výstelka cév) v kapilárách kůže, vzniká nové větvení kapilár, zlepšuje se tak prokrvení a zásobení kůže. Současně se dopraví vzniklými mikrokanálky účinná látka do spodních vrstev pokožky a škáry. Mikrokanálky se uzavírají během několika minut a zanechávají účinné látky v kůži jejich účinku na omlazení a ozdravení pleti. Povrch kůže není poškozen, není ani narušena barierová funkce pokožky a co je důležité - je histologicky prokazatelné zmnožení kolagenních vláken, která jsou nejdůležitější v procesu vypínání pokožky.

 • Před zákrokem
 • Po zákroku
 • Před zákrokem
 • Po zákroku

Indikace peercing dermarollerové mezoterapie

 • Obnova mladistvého vzhledu pokožky
 • Revitalizace a rehydratace obličeje, krku, dekoltu a hřbetu rukou
 • Strie
 • Potlačení drobných a středních mimických vrásek v oblasti obličeje a krku
 • Jizvy včetně hypotrofických (vkleslých)
 • Pórovitá pokožka, jizvy po akné
 • Celulitida (hyperlipotrofie)
 • Hyperpigmentace- zesvětlení benigních hyperpigmentací včetně melasma

Váleček Dermaroller - jak to funguje?

Ošetření je vhodné kombinovat s laserovou gelovou maskou - nově s chlorofylem (novinka doc. Šmuclera) ke zvýšení účinku, urychlení hojení a rychlejšímu odeznění zarudnutí. Mezoterapie prodlužuje účinky aplikovaného botulotoxinu a výplňových materiálů.

Na našem pracovišti aplikujeme klasickou injekční mezoterapii a rovněž zcela novou peercing-rollerovou mezoterapii, která je vhodná zvláště pro ženy, kterým je injekční aplikace nepříjemná. Mezoterapie bývá někdy zaměňována s výplněmi, to je však chybné. Výplně obsahují vždy zesíťovanou kyselinu hyaluronovou, která má jiné vlastnosti.


Rollerová mezoterapie - často se ptáte

Jak ošetření probíhá?

„Po dezinfekci pleti se nejprve nanese mezoterapeutické sérum na pleť (kyselina hyaluronová, depigmentační sérum, atd.). Poté se provede peercing-rolling stanoveným postupem. Do kůže se vytvoří tisíce mikroskopických pórů. Látky se dostanou do kůže mnohem rychleji, hlouběji a v mnohem větší koncentraci než při kosmetické aplikaci krému nebo séra. Zákrok trvá 15 až 30 minut. Metoda je spojena s minimálními riziky a je všeobecně dobře snášena. Na rozdíl od klasické mezoterapie umožňuje ošetření větších ploch včetně hrudníku, břicha nebo hýždí. Ihned po ošetření je pleť zarudlá, toto do druhého dne odezní.”

MUDr. Martina Hamadová


Kolikrát se ošetření opakuje?

„Záleží na typu problému. Obecně se doporučují  kúry 4 až 6 sezení dle typu lokality a problému 1x týdně. Poté by měla následovat přestávka v rozpětí 3 až 9 měsíců.”

MUDr. Martina Hamadová


Jak se na zákrok připravit?

„Žádná speciální příprava není nezbytná. Na ošetření přijďte nejlépe bez nalíčení. Pokud to není možné, budete odlíčeni před ošetřením. Jinou kosmetiku aplikujte nejdéle 5 hodin před zákrokem.”

MUDr. Martina Hamadová


Proč působí peercing rollerová terapie proti hypotrofických jizvám - vkleslé jizvy po akné?

„Novotvorba kolagenních vláken vede ke zpevnění (zhutnění) škáry a k vyplnění atrofických jizev. Tyto jizvy mohou vznikat po akné, neštovicích, případně po úrazech. Jediný vpich jehlou nemůže ovlivnit atrofické jizvy, ale tisíce jehliček na válci dermarolleru ano. Rovněž nastává obnova fyziologické vaskularizace původní atrofické tkáně - neoangiogeneze.”

MUDr. Martina Hamadová


Je zákrok bolestivý?

„Zákrok je spojen jen s pocitem tlaku mírné až střední intenzity, který však může být  pro některé osoby nepříjemný. Před zákrokem můžete požádat o povrchové znecitlivění ve formě krému.”

MUDr. Martina Hamadová


Jak pečovat o pleť po zákroku?

„Po dobu 24 hodin po zákroku se neopalujte a používejte jen takové kosmetické přípravky, které schválil lékař.”

MUDr. Martina Hamadová


Jaký rozdíl v ošetření dermarollerem u lékaře a v kosmetickém salónu?

„Lékař používá dermaroller s jehličkami o délce až 1,5mm, kosmetička pouze 0,5mm. Tím je zákrok u lékaře daleko účinnější.”

MUDr. Martina Hamadová


Nahoru